date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۶:۱۱ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

عراق 9 زن تاجیک را زندانی کرد

عراق 9 زن تاجیک را زندانی کرد
منبع خبر: اکو فارس

اکوفارس: این زنان به همراه خانواده‌های خود به برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به عراق رفته بودند که پس از کشته شدن شوهرانشان بازداشت و اکنون هریک به اتهام همکاری با این گروه به 20 سال زندان محکوم شده‌اند.

به گزارش ایرنا، دادگاه جنایی بغداد پایتخت عراق اخیرا ۹ زن تاجیک را به اتهام همکاری با گروه داعش که شوهران آنان عضو این گروه تروریستی بودند، به ۲۰ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری اردوپوینت، این زنان به همراه خانواده‌های خود به برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به عراق رفته بودند که پس از کشته شدن شوهرانشان بازداشت و اکنون هریک به اتهام همکاری با این گروه به ۲۰ سال زندان محکوم شده اند.
قبل از این نیز دادگاه جنایی بغداد پایتخت عراق چهار زن تاجیک را به جرم پیوستن به داعش وکمک به این گروه تروریستی، به حبس ابد محکوم کرده بود.
مقامات قضایی عراق معتقدند که این زنان تاجیک با نقض قوانین عراق و عبورغیرمجاز از مرز این کشور، به همراه همسرانشان که عضو گروه تروریستی داعش هستند، درخاک عراق بازداشت شده اند و هیج تخفیفی در حکم آنان اعطا نخواهد شد.
کودکان این زنان به پرورشگاه بغداد تحویل داده شده اند و مقامات حکومتی در تاجیکستان می‌گویند در صورت رضایت مادرانشان برای بازگرداندن این کودکان به دوشنبه، تلاش خواهند کرد.
مقامات امنیتی تاجیکستان با تایید نام‌های این ۹ زن محکوم شده گفته اند که در کشور خود این افراد به اتهام پیوستن به گروه تروریستی داعش تحت پیگرد قضایی قرار دارند.

نمایش موجودیت‌ها