date_range چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۲۳:۰۰ ب.ظ

محسنی اژه‌ای: توفیق زیادی در مبارزه با قاچاق کالا نداشتیم

محسنی اژه‌ای: توفیق زیادی در مبارزه با قاچاق کالا نداشتیم
منبع خبر: شبکه خبر

معاون اول قوه قضائیه گفت: توفیق زیادی در امر مبارزه با قاچاق کالا نداشتیم که باید هماهنگی و بررسی و ریشه‌یابی و مشخص شود مشکل از کجاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­حجت الاسلام والمسلمین  محسنی اژه ای در نخستین جلسه پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی به آئین نامه داخلی ستاد مرکزی پیگیری اجرای این سیاست ها اشاره کرد و افزود:  از وظیفه اصلی ستاد، سیاست گذاری و هماهنگی است که در واقع این آئین نامه باید مشخص و هرچه زودتر اجرایی و در چارچوب این آئین نامه عمل شود.
وی گفت: امروز جنگ و مقابله اصلی و جدی دشمن از طریق مسائل اقتصادی است و در مسائل اقتصادی متمرکز شده و بر همین اساس تحریم ها را اعمال کرده و باور کرده است که می تواند از این طریق جمهوری اسلامی را فلج کند و با فشار اقتصادی ، مردم ما را به عصیان بکشاند و در واقع جنگ از داخل ایجاد شود.
معاون اول قوه قضائیه در ادامه با بیان اینکه یک سری اولویت ها داریم که یکی از انها مبارزه با فساد است ، افزود : نحوه ورود و خروج پرونده ها به قوه قضائیه می تواند در اقتصاد مقاومتی ، مفید یا مضر باشد.
وی با بیان اینکه در واقع احساس امنیت قضایی بین سرمایه گذاران بستگی به کار ما دارد، ادامه داد:  سرمایه گذارانی که می ترسند سرمایه گذاری کنند و برای کسانی که پرونده تشکیل می شود این سوال پیش می آید که اموال و شرکت هایی که دارند چه می شود.
محسنی اژه ای گفت: این اقدامات قضایی ما باید طوری انجام شود که لطمه ای به تولید وارد نشود و در واقع ساز و کاری باید بیندیشیم که به تعطیلی تولید کشیده نشود.
وی افزود: مبارزه با قاچاق مسئله مهمی است و در تولید ملی تاثیر دارد.
معاون اول قوه قضائیه در ادامه به بحث مالیات اشاره کرد و گفت: سه مسئله مهم داریم که تاثیرگذار است ، یکی بانک ها است که باید جدی بگیریم ، یکی مالیات  و دیگری قاچاق است که باید اینها را رتبه بندی کنیم .
محسنی اژه ای در ادامه به بحث مبارزه با زمین خواری اشاره کرد و گفت: قوه قضائیه در این خصوص موفق عمل کرده بویژه در سالهای 96-95 به طوری که اکنون تصرف اراضی جدید نداریم و اگر هم باشد خیلی نادر است و هرچه وجود دارد ناشی از تصرفات قبلی است و اکنون آنها را رفع و رجوع می کنیم.
وی گفـت: در واقع بحث تصرفات اراضی ملی به حداقل ممکن رسیده است که در سال 97 نیز با عزم و جدیت بیشتر باید پیگیری کنیم.
محسنی اژه ای همچنین به اقدامات استان ها در بحث پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت:طی پنج شش ماه گذشته که این آئین نامه ابلاغ شده جلسات مستمر برگزار کردند که اقدامات خوبی شده است و باید در بحث کمک به فعالان اقتصادی که به لحاظ شرایط بازار با مشکل مواجه شده اند کمک شود.
 
تصویب آیین‌نامه داخلی ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه
محمد باقر الفت معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه هم در حاشیه نخستین نشست اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه در جمع خبرنگاران افزود:در جلسه امروز ابتدا گزارشی از نحوه حمایت قوه قضاییه  از سرمایه‌گذاران ارائه شد و همچنین به امنیت حقوقی و قضایی که در حوزه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی توسط قوه قضائیه ایجاد شده است، اشاره شد .
معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: امروز آیین‌نامه داخلی ستاد اقتصاد مقاومتی مرکز هم در 11 ماده و 7 تبصره با نظر اعضای ستاد تصویب شد.
 

ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها