date_range سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۱۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

خادم: سطح بازی‌های جارکاتا بالاتر از از اینچئون بود

خادم: سطح بازی‌های جارکاتا بالاتر از از اینچئون بود
منبع خبر: حزبالله نیوز
دسته خبری: ورزش|کشتی

حزب‌الله: رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت که مسابقات این رشته در اندونزی از سطحی به مراتب بالاتر از دوره گذشته بازی‌های آسیایی برخوردار بود.


به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،رسول خادم  در مورد نتایج تیم ملی کشتی آزاد در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا اظهار داشت: پیش از آغاز رقابت‌ها پیش بینی کرده بودیم که دو مدال طلا در کشتی آزاد به دست خواهیم آورد. به لطف خدا و زحمت کادرفنی و کشتی گیران، سه مدال طلا از 6 طلای بازی‌های آسیایی را کسب کردیم.

 
رئیس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی آزاد اضافه کرد: در دوره‌های قبل هم شرایط کسب مدال طلا برای‌مان بیشتر در اوزان سنگین مهیا بود اما در این دوره کسب مدال طلا در سنگین وزن به دلیل استفاده تیم ازبکستان از قهرمان روسی و گرجستانی که مدال المپیک داشتند و بعضا در یکی دو سال گذشته چند تن از کشتی گیران مطرح کشورمان را شکست داده بودند، دشوارتر شده بود. به اعتقاد من سطح کیفی مسابقات امسال از دوره قبل که در اینچئون کره جنوبی مسئولیت فنی تیم را برعهده داشتم،‌ بالاتر، جدی‌تر و سنگین‌تر بود.

 
خادم با اشاره به بالا بودن سطح کیفی رقابت‌های سبک وزن در سطح آسیا تصریح کرد: در اوزان سبک همانطور که پیش‌بینی می‌شد به خاطر شرایط خاص کشتی‌گیران آسیایی و نفرات شاخص و مدعی این وزن در سطح جهانی، کار سخت‌تر و جدی‌تر بود، اما شرایطی فراهم شد که رضا اطری توانست حرکت رو به جلویی از خود نشان داده و مدال برنز بگیرد. مصطفی حسین‌خانی هم با حریفان جدی که از کشتی گیران رده یک و دوی 74 کیلوی دنیا بودند، رقابت کرد. حسین‌خانی شایستگی این را داشت که مدال بگیرد؛ او کشتی گرفت اما حریفانش پیروز شدند. در وزن 65 کیلوگرم نیز اولین میدان جدی بود که مهران نصیری در آن حضور پیدا می‌کرد. او در کشتی اول، روی تشک مقداری گیج بود و همین موضوع موجب شد وقتی که عقب افتاد نتواند کارش را جمع کند و از رقابت‌ها حذف شد.

 
رئیس فدراسیون کشتی گفت: پیش بینی ما در کشتی فرنگی هم کسب دو مدال طلاست. از این به بعد، قطعا شرایط داوری سخت‌تر خواهد بود و امیدوارم تعداد مدالی که پیش‌ بینی کرده‌ایم را به دست آوریم.

 
خادم در پاسخ به این سوال که چند تعداد از ترکیب اعزامی به بازی‌های آسیایی شانس حضور در مسابقات جهانی بوداپست را دارند و آیا کسب مدال طلای جاکارتا ضامن حضور آنها در جهانی پیش رو خواهد بود یا نه، به تسنیم گفت: شورای فنی در مورد ترکیب اعزامی به مسابقات جهانی هنوز به جمع بندی نرسیده است. ما دو مسابقه بین المللی تا جهانی بوداپست برای ارزیابی نهایی تیم‌مان پیش‌رو داریم که یکی جام سرکیسیان ارمنستان است که برخی از کشتی گیران‌مان در آن شرکت خواهند کرد و دیگری جام بین المللی مدوید. حتما نتایج بازی‌های آسیایی یکی از ملاک‌های اصلی ما برای انتخاب تیم اعزامی به جهانی خواهد بود.

 
وی در مورد اینکه کشتی با وضعیت موجود چه شرایطی را در مسابقات جهانی 2018 بوداپست تجربه خواهد کرد، گفت: تیم ملی کشتی بزرگسالان آزاد ایران در حال پوست اندازی و شکل‌گیری یک ترکیب جدید در برخی اوزان است. در صورتی که این تیم بخواهد در المپیک 2020 شرایط مناسبی داشته و به عنوان مدعی حضور داشته باشد لازم است اجازه دهیم تا جایی که امکان دارد و در شکلی منطقی این ترکیب جدید در مجموعه تیم ملی کشتی آزاد شکل بگیرد. این موضوع طبیعتا فراز و نشیب‌هایی را به تیم ملی تحمیل خواهد کرد و از این رو نمی‌شود واقعا پیش بینی کرد که ما در جهانی بوداپست چه شرایطی خواهیم داشت. امیدوارم نتیجه نهایی که تیم ملی کشتی آزاد برای شناسایی بهترین ترکیب خودش برای حضور در المپیک توکیو دنبال می‌کند مسیری باشد که با کسب افتخار در این المپیک، اسباب خوشحالی مردم عزیزمان را فراهم کند.
نمایش موجودیت‌ها